VELKÁ ČERVENÁ VÍNA KALIFORNIE

seznam degustovaných vín

Paradise Hills Vineyard Cabernet Sauvignon 2004, Blankiet Estate

Howell Mountain Cabernet Sauvignon 1982, Dunn

Insignia 1995, Joseph Phelps

Opus One 1996, Mondavi

Hillside Select 1995, Shafer

Marcassin Vineyard Pinot Noir 2000, Marcassin

zhodnocení degustace

Na degustaci jsme ochutnali několik vín, která jsou považována za kalifornské ikony a vína se pohybovala v rozmezí 94 - 99 bodů od Roberta Parkera. Jediným zklamáním bylo víno Howell Mountain Cabernet Sauvignon 1982 z vinařství Dunn, které bylo již jednoznačně za svým zenitem. Ostatní vína byla zhruba na vrcholu své zralosti a byla krásně pitelná. Kromě vína z roku 1982 byly všechny láhve otevřeny 26 hodin předem a vína byla dekantována - některá i téměř hodinu. O nejlepší místo mezi víny podstavenými na Cabernetu Sauvignon se utkala Insignia 1995, Joseph Phelps - komplexní, až nekonečně dlouhé víno s úžasnou svěžestí. Insignia se stala nejlepším vínem degustace. Druhým cabernetovým vínem byl Hillside Select 1995 z vinařství Shafer - mohutné víno s opravdu typickým kalifornským projevem a těsně za ní, skončil Opus One 1996, který v této společnosti působil nejvíce evropským dojmem. 

Velikou zajímavostí byl možná nejslavnější kalifornský Pinot z vinařství Marcassin. Dokonalé, mohutná a neskutečně dlouhé víno - krásný zážitek. S francouzským projevem Pinotů neměl ale nic společného. Celkově se stal druhým nejlepším vínem degustace.

Zajímavostí je, že přestože všechna vína byla neskutečně dlouhá v dochuti, jejich vývoj během degustace byl minimální. Na rozdíl od velkých evropských vín chutnala i například po 30 minutách ve sktenici téměř stejně.

foto
datum konání
19. 1. 2022
čas
18:00
délka
3 h
Místo konání
Royal Wine Club
Zborovská 32, Praha 5 - Smíchov
kapacita osob:
8
cena na osobu
10 800,- Kč
Robert Parker 94 a více bodů
© Rare Wine 2024 / all rights reserved
Design, koncepce, výroba: HMS design

Prohlašuji, že jsem starší 18-ti let a jsem si vědom, že tyto stránky obsahují informace o alkoholických nápojích.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek.
Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.