ČERVEN 2020

Nezobrail se Vám e-mail správně? Klikněte sem

RareWine NEWS
 
Bazar vín
  • Máte chuť poznat některá starší vína a nechce se vám čekat, než vám ve sklepě vyzrají?
  • Přemýšlíte o prodeji některých svých vín a nechce se vám platit provizi zprostředkovatelům?

Právě pro vás jsme připravili bazar vín. Je to místo, kde můžete za poplatek 300 Kč (pro VIP klienty za 225 Kč) zveřejnit na tři měsíce inzerát s vaším vínem. Pokud někoho zaujme, systém vám zašle email s identifikačními údaji zájemce a vy si s ním domluvíte dokončení obchodu – tedy platbu a předání vína. Nyní nabízíme přes 50 vín všech cenových kategorií a doufám, že se časem nabídka ještě rozšíří.

 
Bazar vín
  • Přehledné vyhledávání dle řady kritérií
  • Pracovníci Rare Wine kontrolují správnost popisu každého vína
  • Pokud je k prodeji více vín, prodávající se může rozhodnout, zda chce vína prodat pouze dohromady, nebo zda umožní prodej po jednotlivých lahvích
  • Můžeme pro vás zajistit předání či odeslání prodávaných vín
  • Pomůžeme vám s oceněním nabízených vín
  • V případě podezření na pochybný původ vína inzerát nezveřejníme

aktuální nabídka v bazaru >

Připravujeme
Připravujeme

Po vynucené přestávce v degustacích jsme od 27.5. obnovili naše degustace. Všechny degustace, které se nemohly konat z důvodu vládních opatření jsme přesunuli na nové termíny. Uvádíme pouze degustace, kde je možné se alespoň registrovat jako náhradník.


10.6.2020 18:00 středa

SAUVIGNONY Z LOIRY

Všeobecně se ví, že Sauvignon Blanc není odrůda vhodná k archivaci. Nicméně ze všech pravidel existují výjimky a my se na takovou výjimku zaměříme. Ochutnáme vína ve stáří kolem 20 let od dvou slavných vinařů z oblastí Sancerre a Pouilly Fume - Alphonse Mellot a Didier Dagueneau.

více o degustaci
 
SAUVIGNONY Z LOIRY

29.7.2020 18:00 středa

NĚMECKÉ PINOTY

Němečtí vinaři se v posledních letech soustředí na Pinot Noir a považují ho za svoji nejdůležitější červenou odrůdu. Přijďte ochutnat německé Pinoty z rozmezí let 1971 – 2005 z oblastí Ahr, Rheingau a Pfalz.

více o degustaci
 
NĚMECKÉ PINOTY

5.8.2020 18:00 středa

BÍLÉ BORDEAUX

Vyzrálá bílá vína z Bordeaux si ukážeme na dvou ročnících Ch. Carbonnieux (87 a 53) a především na třech ročnících Ch. Laville Haut Brion (bílé La Mission Haut Brion) 1966, 1973 a 1996. A také ochutnáme suché bílé z Ch. D'Yquem.

více o degustaci
 
BÍLÉ BORDEAUX

12.8.2020 18:00 středa

OPRAVDU STARÁ RIOJA

Další pokračování cyklu degustací opravdu starých vín – tentokrát v průměrném stáří 68 let. Vybrali jsme vína z nejlepších ročníků, abychom mohli ocenit krásy vyzrálého Tempranilla. Velkým zážitkem jsou také vzácná bílá vína z oblasti Rioja, ochutnáme ročník 1980 a 1950 a uvidíme, zda jsou opravdu nesmrtelná. Vína jsou od špičkových producentů jako CVNE, Lopez de Heredia a Marques de Murrieta.

více o degustaci
 
OPRAVDU STARÁ RIOJA

26.8.2020 18:00 středa

PRŮŘEZ BÍLÝM BURGUNDSKÝM

Ochutnáme bílá burgundská Chardonnay z různých vesnic, většinou v úrovni 1er Cru z rozmezí let 1986 až 2005. Lesk degustaci dodají špičkoví producenti - Louis Carillon, Bonneau du Martray, Raveneau a Leroy.

více o degustaci
 
PRŮŘEZ BÍLÝM BURGUNDSKÝM
Zajimavosti

OPRAVDU STARÁ VÍNA CHATEAUNEUF DU PAPE

Málokdo ví, jak úžasná jsou vyzrálá vína Chateauneuf du Pape, ovocná složka v těchto starých vínech je obdivuhodná. Účastníci se měli možnost přesvědčit a ročník 1947 byl opravdu dokonalým zážitkem.

OPRAVDU STARÁ VÍNA CHATEAUNEUF DU PAPE

 

LEROY A TI DRUZÍ

Velmi zajímavé porovnání vína od Leroy s obdobně starým vínem ze stejné oblasti. Ve všech případech se víno od Leroy odlišovalo úžasnou elegancí. Dvojice jsme vždy degustovali naslepo, Leroy jsem nepoznal jen u Nuits 2003, kde se jí opravdu neuvěřitelně dobře podařilo se vypořádat s problematickým ročníkem. V závěrečném hodnocení byla tři vítězství na straně Leroy a jedna remíza.

LEROY A TI DRUZÍ

 

OPRAVDU STARÉ BORDEAUX

Stará Bordeaux jsou sázkou na jistotu - všechna degustovaná vína byla pitelná. Samozřejmě odpovídala kvalitě daných chateaux. Lanessan 1911 měl skvělou kyselinku a stále ještě dost svěžesti. Vrcholem degustace byly Leoville las Cases 1945 a L'Evangile 1953, obě dokonalá vína se super ročníků.

OPRAVDU STARÉ BORDEAUX
OPRAVDU STARÉ BORDEAUX
 

BURGUNDSKO - FOURRIER

Žák Henri Jayera je hoden svého mistra. Jemná, elegantní, přesto nádherně strukturovaná vína. Nejslavnější vína vinařství - 1er Cru Clos St. Jacques se podělila dle předpokladů o první a druhé místo - ročník 2001 byl zcela připraven k pití nyní, ročník 2002 stále trochu zavřený a za 10 let bude ještě výrazně lepší (většina láhví byla otevřena 50 hodin předem).

BURGUNDSKO - FOURRIER

 

VELKÁ VÍNA CHAMBOLLE MUSIGNY

První pokoronavirová degustace a hned ve velkém stylu. Všechna vína nádherná, nicméně rozdíly mezi jednoduššími víny (La Combe d´Orveau a Chambolle Musigny 1er Cru) a velikány (Musigny GC a Les Amoureuses 1er Cru) byl obrovský. V hodnocení zvítězilo zcela dokonalé Les Amoureuses 1er Cru 1990 od J.F.Mugnier před legendárním Musigny Blanc GC 1978 od Comte de Vogüe a Musigny GC 2004 od J.F.Mugnier.

VELKÁ VÍNA CHAMBOLLE MUSIGNY

ON-LINE DEGUSTACE

V době koronaviru jsme připravili novinku – degustaci, kdy vám vína zašleme poštou a vy je pak můžete degustovat doma s přáteli a můžete si k tomu pustit náš podrobný komentář. Vybrat si můžete z:

Šťavnaté Cabernety

Šťavnaté Cabernety

Pauillac 2004

Šťavnaté Cabernety

Podrobný popis všech konaných degustací najdete na http://www.rarewine.cz/archiv-degustaci
 
 

CO ZAJÍMAVÉHO JSME NAKOUPILI

GEVREY CHAMBERTIN 1ER CRU CLOS SAINT JACQUES

Víno z nejslavnějšího 1er Cru Burgundska z ročníku, který krásně vyzrává a nyní je z kvalitních burgundských poloh zcela připraven k vychutnání.

Gevrey Chambertin 1er Cru Clos Saint Jacques 2004, Bruno Clair, Burgundsko, Francie za 4 400 Kč

Gevrey Chambertin 1er Cru Clos Saint Jacques 2004, Bruno Clair, Burgundsko, Francie za 4 400 Kč
 

CLOS DU MARQUIS

Mé oblíbené víno ze Saint Julienu, 60% Cabernet Sauvignon, 33% Merlot a 7% Petit Verdot.

Clos du Marquis 1996, Ch. Leoville Las Cases, Bordeaux, Francie za 2 200 Kč

Clos du Marquis 1996, Ch. Leoville Las Cases, Bordeaux, Francie za 2 200 Kč
 

CASSIANO

Vynikající italské vinařství se šťavnatými víny, která svou ovocností jsou jakousi evropskou obdobou novosvětských červených. Cassiano je blend především Merlotu a Cabernetu Franc.

Cassiano 2004, Manincor, Alto Adige, Itálie za 1 300 Kč

Cassiano 2004, Manincor, Alto Adige, Itálie za 1 300 Kč

CO ZAJÍMAVÉHO JSME NAKOUPILI

Co víno, to legenda

CO ZAJÍMAVÉHO JSME NAKOUPILI